Kaspersky Endpoint Security Kaldırma Sorunu

Kaspersky hepimizin güvenerek bilgisayarına kurduğu oldukça etkili (biraz fazla ram harcasa da) başarılı bir antivirüs yazılımı. Benimde 2 antivirüs seçeneğimden biridir her zaman (diğeri Avira).

Ancak yakın zamanda olumsuz bir deneyimim oldu bu güzide antivirüs yazılımıyla. Üniversitemiz tarafından kurumsal lisansla sunulan Kaspersky Endpoint Security kurma gafletinde bulundum. Gaflet diyorum çünkü bir aktivasyon sorunu yaşandı (kurumsal paket olmasıyla alakalı). Ki bu her kurumsal lisanslı yazılımda olabilecek bir sorun. Görmezden gelinebilir yani. Ancak bela sonradan kendini gösterdi. Kaspersky Endpoint Security bilgisayarımdan kaldırılamıyordu. Kaldıramayınca diğer kurduğum antivirüs ile çakışma yaşayacağı da aşikâr. İnternet üzerinde epey bir araştırma yapmak zorunda kaldım. Benimle aynı durumda olan epey bir insan olduğunu da yerli ve yabancı sitelerde gördüm. Neyse sözü fazla uzatmayayım bu yazıyı da sorununa çözüm bulmakta problem yaşayanlar için yazıyorum zaten.

Bu sorun farkedilmiş ki bu yazılımların kaldırılmasını “Program Ekle/Kaldır” dışında kaldıracak bir yazılım üretilmiş. Yazılımı kullanarak gayet basit ve sorunsuz bir şekilde Kaspersky Endpoint Security ve kaldırmakta sorun yaşadığın diğer Kaspersky yazılımlarından kurtulabiliyorsun.

Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere;

  1. Önce üst kısımda bulunan güvenlik kodunu girin.
  2. Kaldırmak istediğiniz Kaspersky ürününü seçin.
  3. Remove butonuna tıklayın.

Hepsi bu kadar. Sonrasında tek yapmanız gereken sakin bir şekilde işlemin tamamlanmasını bekleyip ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmak.

Yazılımı indirmek için: http://www.majorgeeks.com/files/details/kaspersky_products_remover.html

 

 

[related-content]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.