Chrome Tarayıcısındaki Zararlı Eklentiler

Chrome, Firefox ve diğer yeni nesil tarayıcıların bizler için en önemli özelliği birçok işimizi kolaylaştıracak eklenti desteğini sunmaları. Ancak bu eklentiler günümüz virüslerinin ve bunları hazırlayan “cracker”larında hedefi olmuş durumda.

Tarayıcınıza bulaşan zararlı eklentilerle anasayfanız değiştirilmekte, sizin hiç giriş yapmadığınız siteler açılabilmekte, sizin farkında bile olmadığınız işlemler gerçekleştirilebilmekte, sizden habersiz sosyal ağ sitelerinde paylaşımlar, mesajlar, abonelikler alınabilmekte… Durumu farkettiğinizde tüm bunların önüne geçmek için tarayıcınızın eklentiler kısmına girdiğinizde ise bu zararlı eklentiyi kaldıramadığınızı hatta pasifleştiremediğinizi görüyorsunuz. Google Chrome tarayıcısında yaşanan bu sorunu gidermek için bir araç geliştirmiş. Aracı kullanmak için tek yapmanız gereken indirip çalıştırmak. Gerisini kendisi hallediyor. Siz de bu sorunu yaşayanlardan biriyseniz aşağıdaki bağlantıdan Chrome Temizleme Aracını indirebilirsiniz.

Chrome Temizleme Aracını İndir

[related-content]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.