Yazılımlarım

Geliştirdiğim Bilgisayar Yazılımları (Windows Tabanlı & Web Tabanlı)

1. Osmanlı Devleti Tanıtım Programı: (2005 yılında ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanmıştır. Visual Basic programlama dilinde yazılmıştır. İndirmek için tıklayın)

2. ÜDS WordBot – ÜDS Sözlüğü: (ÜDS sınavına hazırlanan akademisyenler ve öğrenciler için 2007 yılında hazırlanmıştır. Visual Basic programlama dilinde yazılmıştır. İndirmek için tıklayın.)

3. KGG – Klasör Gizleme ve Görüntüleme Programı:  Windows tabanlı klasör gizleme ve görüntüleme yazılımıdır. C# programlama dilinde 2011 yılında yazılmış ufak bir programdır. İndirmek için tıklayın.

4. KGG v.2- Klasör Gizleme ve Görüntüleme Programının 2. versiyonu:  Windows tabanlı klasör gizleme ve görüntüleme yazılımıdır. C# programlama dilinde 2015 yılında yazılmış ufak bir programdır. İndirmek için tıklayın.

5. Turan Sosyal Bilgiler Eğitimi Yazılımı: (Doktora Tez çalışması çerçevesinde hazırlanmıştır.)

6. USBED-Uluslararası Sosyal Bilimler Eğitimi Dergisi (ISSEJ-International Social Science Journal) Web Sitesi  (ASP.NET dilinde 2010 yılında (KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi için kodlanmış ve tasarlanmıştır.)

7. KitapHane (Kütüphane Otomasyon Programı): KitapHane Yrd. Doç. Dr. Bayram BAŞ koordinatörlüğünde Cumhuriyet Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri tarafından “Van’a Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphanesi Kuruyoruz” projesi kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu için Yrd. Doç. Dr. Erkan YEŞİLTAŞ tarafından C# programlama dilinde hazırlanmıştır.  İndirmek için tıklayın.

8. Türk Dünyası v1.0: Günümüz Bağımsız Türk Devletleri ve Özerk Türk Devletleri hakkında bilgileri içeren program TÜRK OCAKLARI’nın 100. kuruluş yıldönümü münasebetiyle TÜRK OCAKLARI GAZİANTEP ŞUBESİ’nin talebi doğrultusunda Yrd. Doç. Dr. Erkan YEŞİLTAŞ tarafından C# programlama dilinde hazırlanmıştır. İndirmek için tıklayın.

9. SosyalBilgiler.im:  (Sosyal Bilgiler Eğitimcileri Sosyal Ağı.) www.sosyalbilgiler.im

10. İnteraktif Harita Sınavları: Yrd. Doç. Dr. Erkan YEŞİLTAŞ ve Doç. Dr. Hakan KOÇ tarafından gerçekleştirilen “İnteraktif Harita Sınavlarının Öğrencilerin Akademik Başarısına Etkisi” isimli akademik çalışma için Yrd. Doç. Dr. Erkan YEŞİLTAŞ tarafından hazırlanan Türkiye’nin coğrafi unsurlarına yönelik olarak hazırlanmış interaktif harita testleri yazılımı. İndirmek için tıklayın.

11. Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mobil Yazılımı: Apache Cordova altyapısını kullanarak görev yaptığım Fakültemiz için hazırladığım Android mobil yazılım. İndirmek için tıklayın.

12. E-SSEB (Electronic – Social Studies Education Bibliograpy): “Web Tabanlı Türkiye Elektronik Sosyal Bilgiler Eğitimi Bibliyografyası Tasarlanması ve Geliştirilmesi” projesi kapsamında C# (ASP.NET) programlama dilinde hazırladığım Web Sitesi. www.e-sseb.com adresinden erişebilirsiniz.

13. Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Personel SMSYazılımı: Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi için bir iletişim firmasının API’sini kullanarak hazırladığım SMS yazılımı.

14. Erkan Hoca: Öğrencilerime yönelik yaptığım duyuruların, ders notlarının ve diğer paylaşımlarımın daha hızlı ve kolay takip  için geliştirdiğim mobil (Android) yazılım. İndirmek için: Tıklayın.

 

15. CU Medya: Cumhuriyet Üniversitesi Radyosu, Televizyonu ve kurumsal sosyal ağ hesaplarını takip edebilmek için geliştirdiğim mobil (Android) uygulama. Telefonunuza ya da tabletinize kurmak için tıklayın.

16. Eğitim Haberleri: Öğretmenler, öğretmen adayları, akademisyenler ve öğrencilerin eğitime yönelik haberleri tek bir kaynaktan takip edebilmesi için hazırladığım mobil (Android) uygulama. Telefonunuza ya da tabletinize kurmak için tıklayın.

17. Üni Radyo: Üniversite Radyolarının tek bir yazılım üzerinden dinlenebilmesi ve takip edilebilmesi için tasarlanmış bir mobil (Android) uygulamadır. Telefonunuza ya da tabletinize kurmak için tıklayın.

 

 

 

 

 

18. SoGround: Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar için ücretsiz duvarkağıdı yazılımı. Telefonunuza ya da tabletinize kurmak için tıklayın.