ÖTMT Sunum Tarihleri, Listeleri ve Açıklamaları

Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı 3. sınıflarda yürütmekte olduğumuz Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında öğrencilerimizin gerçekleştireceği uygulama görevlerini metnin devamında görüntüleyebilirsiniz.

Tüm öğrencilerimiz aşağıdaki görevleri duyurulan sınıf listesinde kendisine düşen konu başlığı/başlıkları çerçevesinde yapacak. (Listeler açıklamanın altında)

Sorumluluklar

 1. PowToon web sitesi kullanılarak sorumlu olduğunuz konuya ilişkin bir sunum hazırlanacak. (PowToon kullanımı anlatım videosu için tıklayın.)
 2. Hazırlanan sunumlar ders sunumunun sonunda yer alan sunum hazırlama kurallarına uygun olarak hazırlanmak zorunda. (Ders sunumuna ulaşmak için tıklayın.)
 3. Crossword Forge (Bulmaca Hazırlama Yazılımı) kullanılarak konuya ilişkin 10 soruluk bir bulmaca hazırlanacak. (Bulmaca Hazırlama Yazılımını kullanımı anlatım videosu için tıklayın.)
 4. Toondoo Web sitesi üzerinden konuya ilişkin bir karikatür hazırlanacak. (Toondoo web sitesi kullanımı anlatım videosu için tıklayın.)
 5. Hazırlanan Materyaller ilerleyen tarihlerde bu web sitesinde yayınlanacak bir forma yüklenerek bana gönderilecek. Lütfen hazırladığınız materyalleri sunum sonrasında silmeyiniz.

 

Açıklamalar

 • Listelerin altında belirtildiği üzere 1 ünitenin 2 kişiye verilmesi sadece konu paylaşımını kolaylaştırmak içindir. Herkes kendi hazırlığını kendisi yapıp kendi sunumunu kendisi gerçekleştirecek.
 • Üniteleri aranızda paylaşırken paylaşımın nasıl olacağı tamamen üniteyi paylaşan 2 kişinin isteğine bağlıdır.
 • Konu paylaşımı sonrasında size düşen kısmın tamamını anlatmak zorunda değilsiniz. Bir öğrenciye sunum için verilecek maksimum süre 15 dk olacaktır. Lütfen anlatacağınız konu miktarını buna göre belirleyin. Sunum süresi puanlamaya tabidir. Vaktinde sunumunu bitiremeyen ya da çok erken bitirenlerin alacakları puanları etkileyecektir.
 • Lütfen hazırlıklarınızı üniversitedeki sınıf arkadaşlarınıza değil ortaokul öğrencilerine ders anlatacakmış gibi yapın.
 • Herhangi bir nedenle sizin için belirlenen sunum tarihinde sunum yapamayacaksanız tarih olarak sizden önce ya da sonra anlatacak biriyle (konuları da değiştirmek kaydıyla) yer değişikliği yapabilirsiniz. Bu durum dışında kendisi için belirtilen tarihte sunum yapmayan öğrenci final sınavına girmemiş kabul edilecektir.

 

Kaynaklar

 • Sosyal Bilgiler ders kitaplarına ulaşmak için tıklayın
 • 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabına ulaşmak için tıklayın. (Yanlışlıkla lise ders kitabı indirmeyin lütfen.)
 • PowToon Web sitesi için tıklayın.
 • Bulmaca Hazırlama yazılımını indirmek için tıklayın.
 • Toondoo Web sitesi için tıklayın.

3-A ŞUBE LİSTESİ

 

3-B ŞUBE LİSTESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.