Ders Hakkında Öğrenci Görüşleri (2021-2022 Bahar Dönemi)

2021 – 2022 Eğitim-Öğretim yılı Bahar döneminde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kapsamında “Öğretim Teknolojileri” dersi verdiğim İHL, Arapça, Tarih ve Coğrafya branşlarından öğrencilerimin ders hakkındaki görüşleri. 🙂

Samimi görüşlerini dile getiren tüm öğrencilerime ben de ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin hocası olmak çok keyifliydi. Hepinize hayat boyu başarılar diliyorum.

Dersiniz çok güzeldi hocam bizim için önemli olan ve eğitimde bize lazımı olacak materyalleri hazırlamada yardımcı olacak programları öğrettiğiniz için teşekkür ederiz. Sınıfımız çok kalabalıktı diğer eğitim vereceğiniz öğrencilerinize sınıf mevcudu daha az olarak ayarlanırsa daha verimli olunabilir .
Dikkatle dinleyip kendimi geliştirebildiğim bir dersti. Güler yüzü, ilgisine ve verdiği emeklerine çok teşekkür ederim.
Daha iyi gördük tıpkı eğitimcimizin de daha iyi göründüğü gibi

Daha iyi duyduk tıpkı eğitimcimizin de daha iyi duyulduğu gibi

Daha iyi anladık tıpkı eğitimcimizin de daha iyi anlattığı gibi

Daha iyi iletişim kurduk tıpkı eğitimcimizin de daha iyi iletişim kurduğu gibi

Egitim her ne kadar onemlide plsa Eğiticinin de bir o kadar zengin önemlidir: Ders anlatış tarzı, Sınıf kontrolü, disiplini, şakayla karışık yerinde uyarıda bulunması, Konunun günlük yaşamdaki önemini açıklaması ve örnekler vermesi, gibi özellikleriyle önemlidir ki bizlerde bu bilim dalı ve alanının uzmanı bir öğretmenle zenginleştirilmiş teorikle birlikte pratikte de görmüş öğrenmiş kimseler kervanına katılan kimselerdeniz.

Teşekkürler, Allahım emeklerinizi karşılıksız bırakmasın ve Razı olacağı güzelliklere ulaştırsın inşallah

Teknoloji ile aramı düzelten Erkan hocama teşekkür ederim. O kadar titiz, düzenli ve özverili bi şekilde ders anlattiniz ki elestiri olarak söyleyeceğim hiç bir şey yok :Başarılarınızin devamını dilerm..
Öğretim Teknolojileri dersinden bize bir çok şey öğreten , bu alanda ön yargılarınızı kirmamiza ve özgüven kazanmamiza yardımcı olan Erkan Yeşiltaş hocamıza teşekkür ederim.
merhaba
mesleğini ve branşını çok severek yaptığı için,iyi bir dinleyici iseniz çalışmadan dahi sadece derste dinlediklerinizle bile sınavından gececegınız kanaatindeyim.bunu bı donem boyunca ön sırada oturmuş biri olarak tecrube edindim.işini dersini ne kadar ciddiye aldıgını zaten ilk dersten tavrından tarzından hocamızın kolayca anlarsınız.biz formasyon grubuyduk sınırlı ders saatlerımız bıle cıdden verımlı ve kalıteli gectı.hocamızın mizacı gereği gıyabında önyargınız oluşabilir,peşin hukumlu olmamak bıraz zamana bırakmakta fayda var fıkrınız degısebilir.zaten ogrencısıne bırakmadan öz eleştırısını kendısı yapıyor.bilişsel savunma becerisinin!!! cok yuksek oldugunu belırterek derste gırecegınız ıkılı dıyaloglarda bunu hesaba katmanızı tavsıye ederım.ders anlatırken uzun cumleler kurdugunuz için odaklanma bı noktadan sonra ister istemez dagılıyordu bende baglantıları kuramadıgım anlar oldu buna karşın, pc yle alakam olmadıgı halde dersımız vesılesiyle kendimi güncelledim daha aktıf hıssedıyorum hız kazandım.son olarak Kendısı doçentliğini çok sevse de ben hocamızda profluk ünvanınında şık duracagını düşünüyorum insallah nasıb olsun.Rabbim ilminizi ve fehminizi daha da açık eylesin.selam ve dua ile
Sevgiler benden…
Günümüzde herseyin teknoloji ile ilerlediği aşikar. Egitim teknolojileri dersi gerçekten öğrenilmesi uygulanması şart Bi ders olduğu görüşündeyim Bi öğretmenin kendini geliştirme açısından olmazsa olmaz olduğunu farkettim .sayin .Erkan yesiltas hocamizinda alanında çok kıymetli verdiği eğitimi saygıyla yalın bir dille anlatımı kendi adıma bizlere çok şey kattığını ifade eder saygılar sunarım.
Çok güzel eğlenceli ve günlük yaşantımda ,eğitim hayatımda ya da ilerde kariyer hayatımda öğrencilerimle birlikte kullanabilceğim çok güzel uygulamalar öğrendim .Kesinlikle herkesin alması gereken bir ders .İnsanlar bu dersi alarak teknoloji konusunda yeterli donanıma sahip olabilir.
Ogretim teknolojileri dersi benim açımdan çok faydalı oldu ileride öğretmen olursam öğrencilerime daha iyi bir anlatım sunum yapabileceğim uygulamalar ve programlar öğretti. Bu uygulamaları bizlere öğrettiniz için Erkan hocam sizlere çok teşekkür ederim.Herkesin karşısına sizin gibi öğretmenler çıkması dileğiyle
Hocam,siz dersinizle ilgili uygulama ve bilgileri en iyi şekilde bizlere öğretmeye çalıştınız . Ayrıca gerek beyefendiliğiniz gerek hitap şekliniz,konuşmanız,insanlığınız mükemmel,fevkalade idi kısaca “10 yıldız 10 numara bir insansınız” bu özellikleriniz nedeniyle idolümsünüz sizi formasyon öğrenciniz olarak hiç unutmayacağım
Öğrenmeyi isteyerek geldiğim derslerden birisi bu dersti. Dersle ilgili uygulamalı olması konusunda beklentilerim vardı ve bu beklentilerimin fazlasıyla karşılandığını düşünüyorum. İlk önce öğretmenlik adına daha sonra öğretmenlik mesleğinde teknolojiyi kullanarak nasıl etkili öğretim yapabiliriz bunun adına Erkan Hocamızdan çok şey öğrendim. En sevdiğim uygulamalardan birisi de Kahoot oldu :). İleride yaa bizim bir hocamız vardı öğretim teknolojileri dersimize giriyordu diye övgüyle bahsedeceğim aşikar. Dersle ilgili görüşlerim bu kadar önerim ise dersleri bu şekilde anlatmaya devam etmeniz çünkü her şey yerinde ve güzel bana göre. Geçirdiğimiz bu bir dönem boyunca verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.
Öncelikle emeğinize sağlık hocam.Umarım hak ettiğiniz en iyi yerde olursunuz. Ben final için öğrettiğiniz uygulamalardan çok memnun kaldım. Fakat ilk dönem biraz daha kpss ağırlıklı bilgiler anlatsaniz daha iyi olabilirdi.Ben kendi adıma ilk vize dersleri için pek birşey anlamadım.Herşey için çok teşekkür ederim.
Cok verimli gectigini dusunuyorum hocamiz alaninda cok donanimli,bu alanda kendimi çok yetersiz görüyordum ,fakat pek çok bilgi edindiğimi ,ve dijitalde birşeyler yapabilmek,kesinlikle cok guzel ,teknoloji cok hizli ilerliyor ,ve bunun adimlarini ,saglam attirdigi icin Erkan Yesiltaş hocama cok teşekkür ediyorum.Sizi unutmayacagiz hocam.
İnsan her gün edindiği yeni bilgiler ve birikim sayesinde bir önceki gününden daha zengin bir dünyaya sahip oluyor.öğrendikçe özümüz zenginleşiyor, zenginlestikçe de özgurlesiyoruz. Helede Bu bilgiler benim gibi okumak için geç kalmış biri için karanlıktan aydınlığa çıkmak gibi oluyor. Aydınlık bu yol siz değerli hocalarımızdan ogrendiklerimiz sayesinde de hayatımız anlam kazanıyor.
Değerli Hocam, bu eğitim döneminde sizden çok şeyler öğrendim. Her ne kadar uygulamayı pratikleştiremesem de verdiğiniz ödevler sayesinde Teknolojinin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Ayrıca sizi değerlendirmek haddim değil ama ,söylemeden de geçemicem kişiliğiniz, hocalığınız, ders anlatışınizla örneksiniz .
Saygılarımla degerli hocam…hakkınızı helal edin.
Dersimiz çok aktif ve eğlenceli gecmektedir hocamız ilerde isimize yarayacak bilgiler sunmaktadır.
Formasyon dersleri arasında en keyif aldığım ders öğretim teknolojileri oldu. İlerde atanırsam ben öğrencilerimin eğlenerek öğrenmesi taraftarıyım. Erkan hocam bize öğrettiğiniz programlar sayesinde bunu gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum. Diksiyonunuz öğrencilerinize yaklaşım tarzınız ve anlatımınızın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bana çok şey kattınız size çok teşekkür ederim. Meslek hayatınızda başarılar dilerim hep böyle olun.
Bi öğretmen adayı olarak teknoloji dünyasında hayatımızın her alanınına hakim olan bu süreçte dersimizin önemini bi kere daha anlamış olduk. hızlı ve sağlıklı iletişim için teknoloji dersini ve işlem aşamalarını yapabilme becerine hakim olup geleceğin gençleri ile daha sağlıklı eğitim öğretim verebilmek için çok ihtiyacımız olan bi dönem ve dersti. Değerli hocamızın emeklerine saygı ile teşekkürlerimi sunuyorum..
Çok zevkli ve eğlenceli bir ders ile dönemi kapatıyoruz tek üzüntüm belli bir zaman diliminde dersinde olmak. Sayın Erkan hocamızın alanındaki tecrübelerinden çok daha fazlasını istifade etmek isterdim…
Öğretim teknolojileri dersi oldukça verimli geçti. derste öğrendiklerimizi uygulamalı yapmamız oldukça akılda kalıcılığını arttırdı. ancak ders esnasında da aktif katılım göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. yani kişisel bilgisayarlarımızla ders esnasında uygulamamızın daha doğru olacağını düşünüyorum. son olarak sınırlı bir öğretmen olmayacağımız için Erkan hocamıza bize katmış olduğu her bilgi için teşekkürlerimi sunuyorum .
Öğretim teknolojileri dersi formasyon aldığımız dersler arasında materyal tasarımında bize yön verecek bir ders olduğunu düşünüyorum.Bu derse her ne kadar ilk başta önyargılı yaklaşsam da sizin anlatımlarınız,önce gösterip sonra bize yaptırdığınız uygulamalar ,materyal tasarlama için bizlere yararları oldu.Aynı zamanda bu derste öğrendiklerimizin ileride bize bir kılavuz olacağını düşünüyorum.Her şey için teşekkür ederim Hocam.Dersinizi ve sizin bize yaklaşımınız dönem boyunca bizim severek derse girmemizi sağladı.Sizden çok şey öğrendik…
Teknolojiyle arası iyi olmayan insanlardan biri olarak teknolojinin içine doğmuş bir nesle ders verme konusunda çok eksiklerim vardı,ama sayenizde öyle güzel eğitici içerikler hazırlamayı ve sunmayı öğrendik sonsuz teşekkürler emeklerinizi unutmayacağız…
Erkan hocam hersey icin cok tesekkur ederim Allah razi olsun dersle ilgili goruslerim dersiniz cok verimliyli fakat Beni cok zorladi cunku bilmedigimiz cok uygulama vardi ama bu sayede baga bisey ogrendim ve bundan sonrada bu uygulamalari ve dahada gelismis olanlarini uygulamayi dusunuyorum tesekkur ederim hayirla kalin.
Merhabalar hocam bu iletiyle birlikte formasyon dönemini bitirmiş bulunuyoruz. Aldığımız dersler arasında en keyifli ders ve hocaydınız. Bilgi ve deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Sağlıklı, mutlu bir ömür dilerim.
Hocamız kesinlikle işinin ehli biri ve öğrenciye bildiği ne varsa vermeyi misyon edinmiş.Keşke sınıfımız daha az kişi olsaydı.Kalabalıkta devamlı aynı sorulara maruz kalmaktan hocamızda aynı şeyleri tekrar tekrar anlatmaktan yoruldu.Bazı yerlerde bu yüzden sıkıldım.Hocamızdan kaynaklı değil tabiki.Vaktimizin böyle boşa gitmesi yerine daha çok program öğrenmek isterdim Erkan Hocadan.Bu dersi bu kadar seveceğimi düşünmemiştim.1 kere dinleyip anlattığı herşeyi yapabilirsiniz.Gayet basite indirgeyerek anlatıyor.Ama bizim insanımız biraz hazıra konmaya alıştığı için hiç uğraşıp çabalamadan olsun istiyorlar.Yinede çok zevk aldığım bir dönem ve dersti.Sınav kaygısından çok ne öğreneceğiz bugün diye devamsızlık bile yapmadım.Umarım derste öğrendiklerimi unutmadan kullanır ve üstüne eklemeler yaparım.Her şey için teşekkür ederiz.
Pedagojik Formasyon eğitimini almaya başladığım günden bu yana bana katkıda bulunan tek ders Öğretim Teknolojileriydi. Gerek Erkan hocanın başarısı gerek ders için yapmış olduğumuz uygulamalar dersin etkinliğini ve öğreticiliğini artırdı. Bu uygulamalar ile yapılan işlemleri başkaları yaptığında çok büyük bir marifet sanardım ancak esasında hiçte zor bir şey değilmiş onu anladım. Sayenizde artık daha etkin teknoloji kullanabiliyorum en azından öğrencilere konu anlatırken. Bize kattığınız her şey için çok teşekkür ederim. İnşallah tez zamanda Profesör unvanına kavuşursunuz. Akademik kariyer ve şahsi hayatınız için sizlere başarılar dilerim. Ailenizle mutlu huzurlu günler geçirmenizi dilerim. İnşallah başka mecralarda tekrar karşılaşırız. Tekrar tekrar bize kattığınız her şey için size minnettarım. Allaha emanet olun saygıdeğer hocam.
Merhabalar Erkan hocam
Öncelikle sizi tanıdıgıma gerçekten çok memnun oldum. Aileme, arkadaş ortamına her fırsatta anlattığınız bilgileri paylaştım.
Her hafta acaba bu hafta ne öğreneceğiz merakı ile derslere katıldım. Heyecan verici idi. Devamsızlık hakkım olduğu halde dersinizi kaçırmak istemedim.
Vize zamanına kadar dersler pek ilgimi çekmedi ama uygulamalı ödevlere geçince derse ilgim ve isteğim arttı. Katkınız için çok teşekkür ederim.
İhl sınıfına ders anlatma isteğinizden en ufak taviz vermeden dersi bitirmeniz, dersi sabırla tamamlamanız takdire şayandı. Dersin hiç bir anını boş geçirmediniz. Çizginizi hiç bozmadınız.Biz geleceğin öğretmenlerine ders anlatma yönetminizle, öğrencilerinizle iletişim kurma şeklinizle her an örnek oldunuz. Atandığım zaman öğrendiğim uygulamaları kullanacağımdan emin olabilirsiniz hocam.Hakkı ile dersinizi işlediğinize inanıyorum. Sizden
eğitim aldıgım için kendimi şanslı hissediyorum. Emekleriniz için tekrar teşekkür ederim hocam💐
Hocam dersimize geldiğiniz ilk gün sınıfa girişiniz, uslübunuz ve dersin giriş kısmıyla o özlediğimiz kaliteli üniversite hocasının nasıl olduğu hisseyatını bize verdiniz. Daha sonra özellikle yaptığımız uygulamaların bize katkısı kesinlikle çok olumlu yönde. Bu uygulamaları staj okullarımızda öğrencilerimizle yaptığımızda aslında yapılanın basit ama işlevinin büyük olduğunu anladık. Uygulamaları ilk yaptığımızda belki uğraştık ama ikinciye üçüncüye döndüğümüzde o alışkanlığı aslında edinip beşer dakikada ortaya yeni etkinlikler çıkarmanın güzelliği oldu. Derste artık kartonlardan etkinlik yapmanın eski modada kaldığından bahsettiğinizde uygulamaların ne olacağını merak etmiştim ve bu konuda şuan yaptığım etkinlikleri lisans arkadaşlarımla paylaştığım da Ayşe bana da öğret söylemleri daha bir mutluluk verici oldu. Bunların yanı sıra bize yüksek lisans ve devamı daha sonra hayatla ilgili verdiğiniz ipuçları için teşekkür ederim. Bu etkinlikleri en kısa zamanda öğrencilerimle daha sık yapmak için heyecanlanıyorum. Derslerin heyecanlı ve işlevsel geçmesinden çok mutluyum. Teşekkür ederim.
teknoloji adına ufkumuzu açtınız.dersiniz kendi adıma cok faydalı oldu.sizi tanımak güzeldi.rabbim yolunuzu açık etsin
Derslerimiz hocamızin sayesinde cok aktif ve eglenceli bir sekilde gecti.Bu dersimiz oldukça keyif vericiydi.Derste cesitli programlar ögrendik ileride işimize yarayacağıni düşunuyorum. Bunu içten söylemeliyimki hocamiz çok güler yuzlu ve sempatik anlamadiğim yerleri sormaktan hiç bir zaman çekinmedim .Erkan hocam keşke önceden tanısaydm dediğim nadir hocalardan😊
HOCAM SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİZİ 3.DÜNYA İLE TANIŞTIRDINIZ BUNA DA SANAL ALEM DENİYOR GALİBA EKSİKLERİM OLDUYSA AFFEDİN ELİMİZDEN GELEN HER NEYSE YAPMIŞ OLDUK BU SÜREÇTE BİZE YOL GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TÜM ARKADAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN VAROLUN
ÖNERİ KISMINA GELECEK OLURSAK HER DAİM NE OLURSA OLSUN TEKNOLOJİ HAYATIMIZIN HER ALANINA GİRDİ HER DERSTE TEKNOLOJİ HAKKINDA BİLGİ VERMEK VS.GİBİ ÖĞRENCİLEREDE ÖĞRETMEMİZ HEM ONLARA HEM GELECEĞİMİZE BÜYÜK ÖLÇÜDE YARAR SAĞLAYACAKTIR.
Dersimiz formasyon dersleri arasinda materyal tasarımında bize yön verecek bir ders bizim atandigimizda iyi bir materyal tasarlama için bizlere yararları olduğunu düşünüyorum. Hocamız olduğumuz cağın ihtiyaçlarına yönelik teknolojik donanımla bizlere yol gösteriyor.
Ders ilk başta gözüme zor gözüktü ama dersler ilerledikçe sevmeye ve merakla dinlemeye başladım. Öğrettiğiniz tüm uygulamaları meslek hayatımda kullanmayı çok istiyorum. İyi ki sizin gibi bir öğretmenle karşılaştık. Her şey için teşekkür ederiz..
Sizin dersinizi aldığımda iyiki formasyon almışımda bu derse girebiliyorum ve iyiki erkan hocadan bu dersi alıyorum dedim. Bu düşüncemde sizin tavırlarınız, samimiyetiniz, bilginiz, bize bir şeyler öğretme çabanız çok etkili oldu. Derse karşı var olan olan ilgim daha da arttı. Yaptırdığınız uygulamaların hepsini severek ve eğlenerek yaptım. Bu da daha iyi öğrenmemi sağladı. Umarım mesleğe başladığımda sizden öğrendiklerimle bende öğrencilerime bir şeyler katabilirim.
Erkan hocam sizinle çok güzel bir dönem geçirdim. Bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.
öncelikle bize öğrettikleriniz için teşekkür ederim hocam. Formasyon eğitimi boyunca en fazla eğlendiğim ve öğrendiğim ders sizin dersiniz oldu. Anlatma şekliniz hitabetiniz öğrencinin dikkatini çekecek şekilde dersinizi sıkmadan dikkatli bir şekilde dinletmeyi başarıyorsunuz. Ayrıca dersi anlatırken mesleğe olan sevginiz ve bizlere yeni şeyler öğretme isteğiniz göze çarpıyordu. Umarım akademik kariyerinize mesleğinizi severek ve bu güzel anlatımınız ile devam edersiniz, tekrar teşekkür ederiz.
Hocam çok teşekkür ederim. Estağfurullah bizim teknoloji alanında çok bilgimiz olmadığından şoyle olsa böyle olsa diyemem.Bize ve zamanımıza uygun bir program hazirladiginiza inaniyorum. Birçok güzel şey öğrendik.Sizlerden daha nicesini öğrenmek çok isterdim. Zamanımız kısa oldu. Öğretmenliği ve işinizi alanınızı cok sevdiğiniz her halinizden belli oluyor. Çok özverilisiniz. Dersimizi en ince ayrintisi ile sabırla öğretmek için izah etmek için cabalamaniz takdire şayan.Her zaman kibar ve nazik olarak seviyelerimize göre sabırla en basitten anlattığıniz icin bizlere örnek olduğunuz için teşekkür ederim.
Materyal hazırlamak için faydalanacağım yerleri nasıl yapacağımı ve nerelerden ulasabilecegimi ogrettiginiz keşke daha bir çok şeyi de görüp uygulayıp deneyimleseydik.
Bir daha vicdansizlar demenizi duymak da hoş olurdu.😇😊 Çok uğraştırdık sizi. Siz her türlü uğraşıp öğretsenizde. TEŞEKKÜRLER.
Kıymetli Erkan hocam merhabalar. Sizi ve dersinizin enerjisini çok seviyorum. Eğitim hayatım boyunca birçok ders veren hocam oldu ama sizin diksiyonunuz ,öğrenciler ile iletişiminiz, ufak atışmalarınız ayrıca hem samimi hemde mesafeli oluşunuz bizlere örnek oldu çok teşekkür ederiz. Teknoloji hayatımızın her anında olmazsa olmazımız. Günümüz eğitim- öğretimde yenilenen ve kendini geliştiren öğrenen öğretmen olabilmek için teknolojiyi aktif kullanmak şart. Öğretmen her alanda kendini geliştirmeli sizin sayenizde eğitimde önemli bir rol olan, anlatımı kolaylaştıran Eğitim Teknolojileri dersini severek öğreniyoruz. Allah’a emanet olun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.