Ders Hakkında Öğrenci Görüşleri (2018-2019 Güz Dönemi)

2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde “Eğitimde Teknoloji Kullanımı” dersi verdiğim öğrencilerimin ders hakkındaki görüşleri. 🙂

%99,99999 memnuniyet oranıyla dersi tamamladığımızı söyleyebiliriz sanırım 🙂 Samimi görüşlerini dile getiren tüm öğrencilerime ben de ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin hocası olmak çok keyifliydi. Hepinize hayat boyu başarılar diliyorum.

Bilgisayarla arası hiç iyi olmayan 38 yaşında bir öğrenci olarak en zorlandığım bir o kadarda keyif aldığım bir ders oldu.Bilgisayarda bişeyler hazırlamanın o kadarda zor olmadığını öğrendim.Hatalarıma rağmen bunları yapabilmek çok güzeldi.Herşey için teşekkürler.
Sizin sayenizde kendimi keşfettim.Gerçekten verimli ve öğrenciye çok şey katan dersler işleyip uygulamalar yapabileceğim şeyler öğrendim.Bunları ileri ki hayatımda uygulayıp sizin sayenizde öğrencilerim ile verimli dersler işleyebileceğim. Arada kulaklarınız çınlayabilir ;)Şimdiden öğrencilerim ve kendi adıma teşekkür ederim…
Değişik programları öğrendim.Teknolojiyle öğretmenliğin iç içe olduğunu ve farklı programların dersi eğlenceli bir hâle getirdiğini farkettim.
Eğitim Teknolojileri dersi benim için çok faydalı oldu, çünkü ben teknoloji kullanımında çok ta başarılı olmayan biri olarak şimdi derste öğrendiğimiz uygulamayı yapabiliyorum (tabiki kendimi bu konuda geliştirmem gerekli) bu öğrendiklerimin çok büyük faydası olacak hocam emeğinize, bilginize sağlık teşekkürederim
Öğretmen olduğumuzda daha kaliteli öğretim ve öğrencilerimize yararlı olacağını düşündüğüm birçok proğram öğrendim bu proğramları bilmek ve uygulamak çok güzel.
Hocam öğrencilerimize dersleri pekiştirmemiz için bize birçok teknolojik konuda yardımcı oldunuz. Bu ders kapsamında kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Teknolojik program kullanılarak yapılan eğitimin daha kalıcı ve eğlenceli bir şekilde geçiceğini düşünüyorum.
bilgisayar hakkında bilgi almamızi sagladi ve teknoloji hakkında daha fazla aşina oldum kendimi gelistirmeyi düsünüyorum
Eğitim de teknoloji dersi benim için çok faydalı oldu çünkü teknoloji kullanımında çok ta başarılı olmayan ben şimdi derste öğrendiğimiz uygulamayı yapabiliyorum (tabiki kendimi bu teknolojiyi kullanma konusunda geliştirmem lazım) bu öğrendiklerimin bana ileride birçok faydası olacak hocam emeğinize, bilginize sağlık teşekkür ederim
Severek dinlediğim bir dersti. Bana teknoloji kullaniku hakkinha cok sey katti. Teşekkürler Erkan hocam !
Yeni ve farklı bir çok şey öğrendim. Düz anlatım yapmak yerine öğrettiğiniz programları kullanarak ders anlatmak daha zevkli ve kalıcı olur diye düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler.
mesleğimi elime aldığımda sizi fazlasıyla hatırlayacağım ,bu yaptıklarım bana çok şey kattı.
Teknoloji ile ilgili bir çok bilgi ve program öğrendim.
Yeni bilgilerle ve yeni teknolojik sitelerle ufkum açıldı.
Benim için teknoloji kullanımı açısından çok verimli bir ders olduğunu düşünüyorum . Öğretmenlik mesleğimde bana çok yardımcı olacağından emin olduğum uygulamalar öğrendim.
Kattığınız bilgiler için teşekkürler İleri ki meslek hayatımda verdiğiniz bilgileri öğrencilerime güzel şekilde sunarak onları da daha eğlenceli ve teknolojıyle daha birleşik şekilde zaman geçirmelerini sağlayacak olmak şimdiden beni mutlu ediyor.
Farklı tarzda kullanılan programların  nasıl uygulanacağını bize  göstermeniz ve ileride öğretmenlik hayatında  işimize fazlaca yaratacağını düşünüyorum.Sınıfım ve kendi adıma teşekkür ediyorum.
Bu dersi almadan önce teknoloji ve bilgisayarla çok alakası olmayan biriydim. Şimdi ise gayet iyi kullanabiliyorum. Öğrendiklerim ileriye yönelik güzel şeyler kattı bana. Eğer öğretmen olmak nasip olursa öğrencilerime de zevkle bu programları uygulatacağım. Teşekkürler.
Güler yüzünüz, güzel diksiyonunuzla bizlere mükemmel bir öğretmen nasıl olunur gösterdiniz. Teorikten ziyade uygulamalı eğitim verdiğiniz için teşekkür ederim.
Güzel,eğlenceli,bilgilendirici bir o kadar da yorucu bir dersti. 🙂
ÖĞRETMENLİK NASIL YAPILIR ONU ÖĞRENDİM. SİZİN HER DERSİN SONUNDA PROGRAMIMIZIN SONUNA GELDİK DİYE KAPANIŞ YAPMANIZI STAJ DÖNEMİ BOYUNCA UYGULADIM VE ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIM. TEŞEKKÜRLER. HAKKINIZI HELAL EDİN.
Bana öğretmenlik hayatımda kullanabileceğim birçok program öğrettiniz hocam teşekkür ederim.
BU DERSTE BELKİ DE HAYATIMDA ÖĞRENME FIRSATI BULAMAYACAĞIM PROGRAMLARI KULLANMAYI ÖĞRENDİM.DÖNEM BOYUNCA ÇOK EĞLENCELİ DERSLER İŞLEDİK.ZORUNLU OLDUGUM İÇİN DEĞİL GERÇEKTEN İSTEYEREK GELDİĞİM DERSLERDEN BİRİSİ OLDU .MESLEK HAYATIMDA BANA ÖRNEK OLACAK BİR HOCAYLA TANISMA FIRSATI BULDUM.BANA OLAN KATKILARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM 🙂
Pek çok şeyi biraz zorlansam da öğrendim. Teşekkürler😊
İlerde, meslek hayatında öğrencilerin gelişimi için kesinlikle kullanacağım çok güzel uygulamalar öğrendim.. Bu uygulamaları öğrenirken sadece teoride kalmamamız benim için en iyi yönüydü. En sevdiğimiz hocamız Erkan hoca.
Benim gibi bilgisayar okur yazarı olmayan biri bile çok şey öğrendi.Gerçekten çok teşekkür ederim.
Çok güzel, eğlenceli, faydalı şeyler öğrettiniz. Emeğinize sağlık. Her şey için teşekkür ederim.
Teknolojiyle hiç arası olmayan bana bile birçok şey kattı.Öğrendiğim uygulamaları meslek hayatımda muhakkak kullanacağım.
Eğitimde teknolojinin ne kadar gerekli olduğunu  ve yeni çağa uygun teknolojik gelişmeleri derslere uygulamanın önemini kavradım.
İleride inşallah  bu mesleğe başladığımda öğrencilerle paylaşabileceğim bir alan oluşturdum yorucuydu fakat sonuç güzel oldu .Teşekkür ederim her şey için hocam =)
Bilgisayarı o kadar iyi kullanamadığım için uygulamaları yaparken gerçekten çok sıkıntı çektim  ama öğrencilerime bu uygulamalarla iyi kazanımlar vereceğimi düşünüyorum..Her şey için size teşekkür ederim hocam…
Teşekkür ederim Hocam herşey için  Bilgisayarı etkin kullanamayan birisi olsam da elimden geleni yapmaya çalıştim.
Eğitimde Teknoloji Kullanımı Dersi sayesinde öğrendiğim teknolojiye dair bilgiler ile öğretmen olduğum zaman Tarih derslerini daha eğlenceli bir hale getirebileceğim.
Bilgisayarda çeşitli programları öğrenerek daha bilinçli bir şekilde bilgisayarı kullanarak öğrencilere materyaller hazırlanabileceği öğrenmemiz açısından çok güzel bir dönem geçirdik.
Bu dersten ilerde öğretmen olduğumda öğrencilerime daha faydalı ve eğlenceli şekilde bilgilerimi aktarmayı kazandım.
Çok şey öğrendim kendime güvenim geldi çünkü teknoloji ile pek aram iyi değildi ama finallerden sonra bu son ödevimiz beni çok zorladı buna rağmen mutluyum her şey için teşekkürler en sevdiğimiz hoca ERKAN HOCA
Birçok şeyi bu ders sayesinde öğrendim.Tek kelimeyle mikemmel bir dersti 🙂
Hocam, uygulamalı eğitimin ve bizim de bir çok sorunumuzun olacağını bilerek bize sabırla, gerçek bir hoca olarak yaklaştınız. Bunun farkındayız. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Bütün kalbimle. sizin gibi hoca olmak dileği ile…Sağolun varolun…
Saygıdeğer hocam öncelikle bu derste bize gösterdiğiniz destek ve yardımlarınızdan ötürü size teşekkür ederim. Bu ders sayesinde ilerideki öğretmenlik hayatımda öğrencilerime teknoloji kullanımı açısından aktarabileceğim daha faydalı şeyleri öğrenmem açısından bana çok güzel bilgiler kattığını gördüm. Bu konularda daha ileri bir seviyede kendimi ilerletmek için uğraşacağım.
Dersleri uygulamalı işlemeniz sizi diğer tüm hocalardan farklı kılıyor. Bir dönem boyunca birbirinden farklı programları kullanmayı öğrendim. Ortaya çıkardığım işler çok basit düzeyde olsa bile öğrenmiş olmanın gururunu yaşıyorum.Şahsıma kattıklarınız için müteşekkirim.
Formasyon dönemi boyunca sıkıcı geçmeyen 2 dersten biriydi, diğeri de Etik dersiydi. Ders anlatımınız çok iyi hocam ve en eğlenceli ders de kahoot uygulamasını yaptığımız dersti.  Benim site tasarım konularında bilgim vardı ancak kahoot ve powtoon sitelerini bilmiyordum, teşekkür ederim hocam.
Bu ders kapsamında öğrendiğimiz pek çok farklı mataryeli bizlerde hem okullarda hem de farklı bir çok alanda öğretmek istediğimiz konuları öğrencilerimize daha eğlenceli bir şekilde ifade edebilme yöntemi kazanmış olduk.
Birçok uygulamayı kolaylıkla yapabilmeyi öğrendim.Eğitimde teknoloji kullanmanın önemini ve teknolojiyi kullanarak öğrencileri daha iyi motive etmeyi,ders işlerken öğrenciyi eğlendirmeyi öğrendim.
Hocam öncelikle gerçekten teknolojiye dair çoğu bilgiyi farkında olmadığımı anladım. İlerde Allah nasip ederse bir öğretmen olduğum zaman öğrencilerime farklı etkinlikler sunarak dersi daha eğlenceli hale getirmeyi ve dersi daha etkin kılmayı öğrendim. Öğretmen kimliği taşıyacak olan kişiler olarak öğrencilerimize internet ortamında bilgiler sunmayı onlara farklı içerikler hazırlamayı öğrendim. Hepsini yaparken elbetde sorunlar ve aksiliklerle karşılaştık fakat siz bıkmadan usanmadan sorularımıza cevap verdiniz bize karşı olan tutumunuz bize bu dersi daha çok sevdirdi. Bize çok şey kattınız hocam. Ve ilerde bu kattığınız bilgileri öğretmenlik hayatımızda da kullanmak bizlerede nasip olun inşalllah. Herşey için çok teşekkürler Allah razı olsun hocam. Biz şuan birşeyleri yapıyorsak ve bu yapabildiğimiz şeylerle mutlu oluyorsak bu sizin sayenizde 🙂
Eğitimde Teknoloji Kullanımı Dersi ile eğitimde kullanılacak teknolojik materyallerin sadece akıllı tahta üzerinden slayt okumaktan ibaret olmadığını ve biraz uğraş ile çok kısa sürede öğrencilerin dikkatini çekebilecek ve onların da ulaşımının kolay olacağı materyaller hazırlayabileceğim düşüncesini kazandım.
Teşekkürler Erkan Hocam…
Eğitimde Teknoloji Kullanımı dersi ile ilerde icra edeceğim öğretmenlik mesleği için kullanacağım bir çok güzel uygulama öğrendim. Ayrıca öğretimin sadece kitapla yada slayta değilde powtoon,Kahoot,toondoo vs. gibi bir çok güzel uygulama ile yapilmasi gerektiğini, ayrıca bunların oldukça zahmetsiz ve etkili olduğunu düşünüyorum. Kısa zamanda çok güzel şeyler öğrettiniz emeğinize sağlık sayın Erkan Hocam.
Değerli Erkan Hocam, şu ana kadar teknoloji dersinden bu derste gördüğüm bilgiler kadar öğretici ve eğitici bir eğitim almamıştım. Benim açımdan çok yararlı ve faydalı olduğuna inanıyorum ve size teşekkür ediyorum , emeklerinize sağlık. İleri de bu öğrettiklerinizi her kullandığımda sizi anacağım ve şükranlarımı sunacağım.
Verimli geçen bir ders.Dersin kazanımları üst seviyede
Ödevleri hazırlarken fazla bilgiye sahip olmadığım için zorluk çektim ama şuan tüm ödevlerin bitmiş hallerini paylaşıp  size gönderirken ne kadar da gerekli işe yarar şeyleri sayenizde yapmış olduğumu görmenin mutluluğu var. Tüm formasyon süresince bana en çok bilginin hayatımda uygulama alanının bulunduğunu gösteren öğreten bir ders niteliğinde Eğitimde Teknoloji Kullanımı bu yüzden teşekkürler 🙂
Her şey için teşekkürler hocam. Videoyu beğendiyseniz beğenip kanalıma abone olmayı unutmayın.
Öğretmenler insanların(çocukların) topluma ve vatana yararlı bireyler olmalarını sağlarlar. Çocukları eğiterek bildiklerini daha fazla kişiye öğretme olanağı bulurlar. Yani kısaca öğretmenler ilmi ve bilim sürdürenlerin en başında gelen bir örnektirler. Bizler de bu dersi alarak kendimizi daha donanımlı bir öğretmen adayları haline getirdiğimizi düşünüyorum. Bir öğretmen bir insanın, bir toplumun kaderini değiştirir. Bu memleketin başına ne geldiyse eğitimden gelmiyor mu? Bunun için öğretmenler günümüz kaidelerine uyan, teknoloji ve materyallerini kullanabilen bir öğretmen haline gelmelidir. Her şey için teşekkür ediyorum. Allah ömür verdikçe görüşmek dileğiyle… irtibatı koparmayalım hocam. 😉
Hocam verdiğiniz materyal ödevleri için birçok arkadaşlarımız ile yardımlaştık. Bu dersi alan öğrencilerin bilgisayar kullanımında ne kadar yetersiz ve bilgisiz olduğuna şahit oldum. Yeni nesiller y kuşağı olarak adlandırılıyorlar. Bu yeni jenerasyon teknoloji çağının içinde doğup büyümüş çocuklar olduğu için öğretmenlerinin de temel bilgi teknolojileri konusunda asgari düzeyde bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünüyorum. Lisede web tasarım bölümünü okuyan bir öğrenci olarak sizin öğrenciler için büyük bir şans olduğunuzu düşünüyorum. Her şey  için teşekkürler.
birçok konuda bilinçlendik ve teknolojiyi kullanırsak daha kalıcı bilgiler elde edebileceğimizi gördük.
Uyguladığım tüm programların eğitim öğretime hem öğretmenlere hem öğrencilere faydalı olmasını umuyorum
Öğrencilere faydalı olabilmek için bir çok uygulamayı kendimiz öğrenerek bu konuda kendimizi geliştirdik. Öğrendiğimiz şeylerin daha sonraki dönemlerde meslek hayatımıza başladığımız zaman öğrencilere faydalı olabileceğimi düşünüyorum
Eğitim ve teknoloji kullanımı dersi sayesinde bilgisayar kullanımıyla ilgili pek çok şey öğrendim. Katkılarınız için teşekkür ederim.
Öğrendiklerimizin faydalı olduğunu düşünüyorum, ileride işime çok yarayacak.
Hem eğlendik hem de öğrendik.
Bu ders sayesinde bir çok uygulamadan haberim oldu ve yapmayı öğrendim herşey için çok teşekkür ederim hocam😊
Eğitimi teknoloji ile vermek ve çağa ayak uydurmak son derece önemlidir yeni gelen kuşağın ihtiyaçlarını karşılamak için teknoloji ve eğitim bulunmaz bir nimettir. Değerini bilene
Teknoloji dersi gelecekteki eğitim hayatıma ve öğrencilerime de çok şey kazandıracağını düşünüyorum. Teknoloji hayatımızın her yerinde olduğu gibi eğitim hayatında büyük öneme sahiptir.
Bu ders sayesinde öğrendim uygulamalarla dersi nasıl eğlenceli hale getirebileceğimi öğrendim . Hocam teşekkür ederim…
Bu ders sayesinde google hesabı ile pek çok uygulamaya erişip onları nasıl kullanacağımı öğrendim. Bana sağladığınız bu katkılar için teşekkür ederim.
 Çok eğlenceliydi her şey için teşekkürler. Gayet verimli bir çalışmaydı. Yapamayan arkadaşlarım için biraz zor. Fakat yapmayı bilince eğlenceli bir hal alıyor.
Formasyon dersleri arasında en faydalandığım ders diyebilirim. Derste öğrendiğimiz uygulamaları ileriki meslek hayatımda başarılı bir şekilde kullanabileceğimi düşünüyorum. Bunun için size teşekkür ederim.
Bu dersin bana katkısı çok oldu. Bilgisayar konusundaki eksikliklerimi bir nebze olsun giderdiğimi düşünüyorum.
Eğitimde Teknoloji Kullanımı dersi benim için çok verimli geçti. Birçok program öğrendim. Bu programların hepsini inşallah mesleğimin başına geçtiğim zaman kullanmayı düşünüyorum. Onun dışında bu programları günlük hayatta da eğlence amaçlı kullanacağım, ödevlerimi de çok zevk alarak yaptım. Erkan hocam tüm emekleriniz için size çok teşekkür ediyorum, sayenizde güzel bir dönemi tamamlamış olduk.
Eğitim teknolojisi dersinden çok şey öğrendim.Bütün öğrendiklerimi öğretmenlik yaparken kullancağım.
Bu eğitim dönemi boyunca aldığım teknolojik eğitimler sayesinde dersin nasıl daha aktif ve eğlenceli hale getirilebilir bunu öğrenmiş oldum. Teknoloji ile dersin iç içe olduğunu öğrendim. Yeni uygulamalar ve programlar keşif ederek ilerde bile kullanabileceğimiz materyaller ürettik. Herşey için teşekkür ederim.
Yapmış olduğumuz uygulamalarla öğrendiğimiz şeyleri ileride ki meslek hayatımızda kullanacağımızı düşünüyorum.
Ders anlatimimda faydası oldu.İlerde daha verimli kullanacağım.
Bu dönem içerisinde gerek teorik olarak gerekse uygulamalı olarak çok verim aldım. Doç. Dr. Erkan YEŞİLTAŞ hocama canı gönülden teşekkürlerimi sunarım.
Eğitimde Teknoloji Kullanımı dersi öncelikle bilgisayar ile tanışmamı sağladı. Bana sağladığı bu katkının ilerde işime yarayacağına eminim. Vermiş olduğunuz katkılardan dolayı size teşekkür ederim.
Birçok adını bile duymadığımız uygulama ve program öğrendik.
Sizin öğrenciniz olmak çok güzeldi. Her şey için teşekkürler hocam.
Siz değerli hocamızla bu dersi yürütmek oldukça zevkliydi. Teknoloji adına birçok şey öğrenmiş olmanın mutluluğunu duyuyorum. Uygulama  ve teorik açıdan eğlenceli ve eğitici geçtiğini düşünüyorum. Bizlere bir şeyler öğretmek adına verdiğiniz emekten dolayı teşekkür ederim hocam 🙂
Teknoloji kullanımı dersi bana çeşitli uygulamaları ve platformları kullanarak öğrencilere çağının gerektirdiği gibi nasıl faydalı ve etkin bir ders ortamı oluşturacağım konusunda oldukça yararlı oldu.
Hocam öncelikle ders süremiz boyunca vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı ve sabrınızdan dolayı teşekkür ederim. Daha sonra bu öğrendiğim bilgilerin öğrencilere daha zevkli ve eğlenceli bir şekilde ders süreci geçireceğim için fazlasıyla memnunum her şey için çok sağolun .
Aldığım en verimli ve en öğretici bir ders diyebilirim öğretmenlik mesleğimde oldukça kullanacağım materyaller öğrenmiş oldum, derste öğrendiklerimi ödevle pekiştirmem bana en verimli dönüt oldu herşey için teşekkür ederim.
kısa sürede teknoloji ile iç içe olduk ve staj dönemimde ders anlatımlarım da kullandım ve öğrencilerin katılımı beni çok mutlu etti. son olarak da Erkan hoca sayesinde İngilizce seviyem yükseldi. inşallah notlarımda yüksek olur.
Bu uygulamaların öğretmenlik hayatımızda yeni nesillere çok faydalı olacağını düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.