Ders Hakkında Öğrenci Görüşleri (2018-2019 Bahar Dönemi)

2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılı Bahar döneminde “Eğitimde Teknoloji Kullanımı” dersi verdiğim öğrencilerimin ders hakkındaki görüşleri. 🙂

Samimi görüşlerini dile getiren tüm öğrencilerime ben de ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin hocası olmak çok keyifliydi. Hepinize hayat boyu başarılar diliyorum.

 

Çok güzel bir ders süreci yaşadık. İlerdeki öğretmenlik meslek hayatımda bana çok yardımcı olacak, çok güzel teknolojik materyaller öğrendiğimi düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.
Derse ilk başladığımız gün biraz korkmuştum acaba yapabilir miyim diye ama zamanla çok zevkli, eğitici, eğlenceli bir ders oldu. 🙂 Hocam zaten sizin neşeniz, dersin ilk dakikasından son dakikasına kadar olan gülümsemeniz yeterdi. 🙂 Teknoloji alanındaki eğitici uygulamaları artık çok rahat kullanabiliyorum. Emeğinize sağlık hocam. :)) Her şey için çook teşekkür ederiz. 🙂
Formasyon uygulamasında en verim aldığım tek ders sizin dersiniz oldu. Eğlenerek öğrendim sayenizde, öğrencilerime de eğlenerek öğretmek istiyorum ve rol alacağım öğretmenim sizsiniz. Her zaman yardımcı olacağınızı ve kapınızın her daim bizlere açık olduğunu bilmek beni biraz duygulandırdı ve sevindim aynı zamanda. Desteğiniz ve sunduğunuz imkanlar için teşekkür ederim. Ayrıca kitaplarım içinde teşekkür ederim 🙂 sizin gibi yüce gönüllü olup umarım bende öğrencilerime kitaplar hediye edebilirim. Saygılarımla.
Hocam teknolji ile pek bi ilgim olmadığı halde elimden geldiğince emek sarfettim umarım bişiyler basarabilmisimdir. Ayrıca emek ve katkılarınız için teşekkür ederim.
Ders benim açımdan oldukça verimli geçti. Hatta vize yapmak yerine yine finalde oldugu gibi uygulamalar yapabilirdik. Birde her hafta ödev teslim ettikten sonra ertesi hafta ödevi kimlerin teslim edip etmediğini söylemenizi isterdim. Powtoon programını kendim çözebildim ama youtubeda paylaşmakta sıkıntı yaşadım pdf olarak göndermeyi isterdim. Bunların dışında bu derste çok şey öğrendim teknolojiye ilgili olmam ve sizin eglenceli ve düzgün anlatımınız bizlere karşı anlayışlı ve ilgili tavrınız formasyondaki en sevdigim ders olmasını sağladı. Her şey için teşekkürler hocam.
Pedogojik formasyon egitiminde en çok eğlendiğim ve yaninda öğrendiğim bir ders oldu. Her hafta derse enerjik gelişiniz ve bize karşı hitabiniz gercekten çok güzel ve bu durumda yanısıra dersi dinlememizi ve sevmemizi sağladı. Her ne kadar bilgisarla aram olmasa da zorlanarak da olsa verilen ödevleri yaptım ve sayenizde bilgisayar kullanmayi daha iyi öğrendim. Dersler çok güzel, verimli ve dolu dolu geçti. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.
Dersin başından bu yana gerek öğrendiğimiz , ögrettiginiz teorik bilgiler daha sonra bu bilgilerin pratiğe dökülmesi bizleri hem bilgisayar kullanımında daha etkin kıldı hemde hiç bilmediğimiz ileride bize katkı sağlayacak programları öğrenme fırsatı verdi. Bundan dolayı çok teşekkür ederiz . Yaptigimiz şeyler bizler için biraz zorlayaci olsada. Bir şeyler öğrendiğim ve bunları paratikte uygulayacağım için tekrardan teşekkür ediyorum. Çok faydalı ve bir o kadarda güzel gecen bir dönem .
Çok verimli bir ders içeriği olduğunu düşünüyorum.Emekleriniz için canı gönülden teşekkür ederim.
Hocam sayenizde çok eğlenceli bir ders dönemi geçirdik.Formasyon derslerinin arasında seve seve girdiğim tek ders sizin dersiniz diyebilirim.En çok gülüp eğlendiğim ders yine sizin dersiniz.Çok şey öğrendim sizden kendi adıma.Hastalık yorgunluk vs.dinlemeden motivasyonunuzu ve neşenizi hiç düşürmediniz bu yüzden idollerim arasında artık sizin de yeriniz var meslek hayatımda.Herşey için çok teşekkür ederim hocam.Mutlaka ziyaretinize gelicem.Kendinize iyi bakın.
Dersi dinlemek keyifli hatta ders sonu haber spikeri edalarınız bile.Ilk dönemi slayt okuyarak bitirdik ama o bile az sıkıcıydı.😄Derste öğrettiğiniz basit ingilizce kelimeler(go,yes,okey) ve her yerde aynı işlevi olan yeşil buton😐 bir şey söyleyemeyeceğim… sonra amaaan daha var yaparım deyip yapmadığım ödevler karın ağrısı.Powtoon ödevler arasında en gıcık olanıydı sanırım . Hala tam yapamadığımı belirtmek isterim. (temalari ve garip karakterleri incelemekten) Yeni şeyler öğrendiğimizi ve gerçekten bunu sabırla öğrettiğinizin farkındasınızdır eminim. (En sevdiğiniz hoca? Erkan hoca ve diğerleri😂)Eğer ki günün birinde gerçekten powtoon da animasyonlu video falan yapmam gerekirse(zorunlu olarak) sizi hatırlayacağım.Teşekkürler 🤡
En keyif alarak dinlediğim ders diyebilirim. Ara sira uyuklasamda ses tonunuz uyandirmaya yetiyordu. Güzel ve verimli 14 hafta gecti benim icin bize kattiklariniz icin tesekkur ederim hocam iyi ki varsiniz 😎
Genel olarak güzel bir dersti.Çoğu zaman sıkılmadan dinledim dersinizi hocam.☺Sorularımız karşısında sabırla bizlere cevap verdiniz bunun için çok teşekkür ederim size.Saat kaç olursa olsun sorularimizi yanıtsız birakmadınız.Sizin öğrenciniz olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi😁Herşey için teşekkür ederim.Çok emeğiniz var üzerimizde hakkınızı helal edin.
Sayın hocam öncelikle sizinle iletişimin kolayca sağlanması çok iyiydi.Derstte sorularımıza itinayla sabırla dinleyip cevap verdiğiniz için de çok teşekkürler.Gerçekten bana kat ki sağlayan bi ders oldu.Erkan hoca en sevdiğim hoca dir hiç unutmicam😂her şeyi içtenlikle ve samimiyetle yaptığınız çok belli.Iknci dönemde en iyi geçen ders ciddi anlamda düşününce sizin ders oldu.Yaşasin soğuk espriler (ama yine gülmemiz) yaşasin erkan hoca.Herşey için teşekkürler.
Açıkça söylemek gerekirse ilk etapta bu dersin olduğunu öğrendiğimdeki düşüncem bu zamana kadar ki girdiğim bilgisayar derslerinden hep zor geçtiğim ve anlamadığım olmuştur bu ders için de zorlanacağımı kimi zaman da başarısız olacağımı düşündüm ancak; zaman geçtikçe gördüm ki ben bu dersi anlıyorum dedim ve ben bu dersi başarılı bir şekilde bitireceğim dedim ve bunu da vize notumda açıkça gördüm. Tüm önyargılarım artık ortadan kalkmıştı. Vizeden sonra yaptığımız uygulamalar konusundaki düşüncelerime gelince bu uygulamaların bana çok yarar sağladığını düşünüyorum tüm uygulamaları tek başıma yaptım ve başardıkça da keyif aldım diyebilirim. Öğretmenlik mesleğimi yaparken artık korkusuzca eğitimde teknolojiden yararlanacağımı bu öğrendiklerimi uygulayarak etkili bir öğrenme gerçekleştirebileceğimi ve yeterli bilgi ile donatıldığımı düşünüyorum. Çünkü artık etkili sunum hazırlamayı ve öğrenimi kolaylaştırmaya veya pekiştirmeye yönelik testler hazırlayabiliyorum tüm bu öğrendiklerim için ve hocamızın her zaman bize yardımcı olmaya çalışmasından dolayı Sayın Hocam Erkan Yeşiltaş’a teşekkür ediyorum… Küçük bir keşke dediğim nokta; bu dersin ilk dönemde de olmasını istememdir. İlk dönem de bu dersi almış olsaydık daha çok katkı sağlamış olurdu diyebilirim…
Derse başlarda ön yargılı olmama rağmen neşeli anlatımınızla bu ön yargımdan sıyrıldım. Aslında zor gibi görünen şeylerin ardında yatan kolaylıkları gördüm katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Dönem boyunca eğlendiğim öğrendiğim severek geldiğim tek ders oldu, bir kez daha anladım ki bi öğretmen öğrencilerine kişiliği ile mesleğine olan sevgisiyle ve hiç bitmeyen pozitif enerjisiyle dersini çok güzel sevdirebilirmis, erkan hocam ıyi ki sizi ve dersinizi tanıma fırsatım oldu mesleğe, teknolojiye ve derse yönelik her türlü bilgiyi bize öğrettiğiniz için teşekkür ederim, simdi bu benim görevim demeyin lütfen, görevi olup meslegi zorla yaptığını hissettiğim hocalarım oldu, size bu mesleği sevdiğimi hatırlattığıniz ve eğlenceli güzel dersiniz için teşekkür ederim, hoşçakalın, canim hocamız :)🤗😁
Buraya yazacaklarım tamamen içtenlikledir. Formasyon olsun kendi fakültem olsun üniversite hayatım boyunca tanıdığım dersine girmekten gurur duyduğum bir öğretmensiniz. Öğrenciye verdiğiniz değer çok açık ve çok gurur verici. Bugün derste bir kere öğrencim olduysanız hep öyle kalacaksınız dediniz gözlerim doldu çok mutlu oldum sizi tanıdığıma çok memnun oldum bize kattığınız öğrettiğiniz her şey için sonsuz teşekkür ederim. Evet akıllı tahta değil akıllı tahtayı kullanabilen teknolojiyi ayak uyduran akıllı öğretmenler gerek sizin sayenizde bütün önyargılarım gittive inanın canım sıkıldıkça bulmaca hazırlıyorum youtuba video hazırlıyorum hiç bişey zor değilmiş.Teşekkür ederiz .Allah hep yolunuzu apaçık etsin.
Hocam her şey için teşekkürler. Meslek hayatınızda başarılar dilerim.
Formasyon eğitimi boyunca aldığım en donanımlı dersti. Gerçekten eğitim fakültesinde olmayı fazlasıyla hak ettiğinizi düşünüyorum. Işini severek gerçek anlamda emek vererek yapan çok nadir insanlardansınız. Ne mutlu ki bize sizden ders alma şansına sahip olduk. Her şey için çok teşekkürler 🙂 Emeğinize sağlık. Sayenizde çok şey öğrendim.
açıkçası ilk zamanlarda sıkıcı buldugum bir dersti ama daha sonra ilgimi çekmeye başladı ve dersten zevk almaya başladım. buda sizin sürekli anlatmaktan yılmayışınız ve hep güleryüzle pozitif yaklaşmanızın cok etkisi oldu sanırım bende. bizim öğrenciler olarak öğrenmek için gösterdiğimiz çabadan çok sizin öğretmeye çabanız hep daha fazlaydı. emeğiniz için çok teşekkür ederim kendi adıma. iyiki böyle bir ders aldık cünkü ilerde bende bu uygulamalarla ilgisiz olan öğrencilerimin bile ilgisini ders yönüne çekebileceğime artık inanıyorum. sizi tanıdıgım için mutluyum hocam. hakkınızı helal edin. hersey için sonsuz teşekkür ederim…
Bu ders benim için oldukça faydalı ve verimli oldu atanıp öğretmen olduğumda öğrettiğiniz tüm bu bilgileri kullanmayı düşünüyorum. Aslında her hafta ödev vermeniz başlarda can sıkıcı olur diye düşünüyordum ama tam tersine çok eğlenceli oldu . Teşekkür ederim.
Hocam, bilgisayar ve teknoloji ile arası hiç iyi olmayan hatta nefret eden ben derslerinizle gerçekten sevilecek yanlarının olduğunu öğrendim. Aslında çok yararlı yönleri de varmış internetin 🙂 Ayrıca her zaman anneler çocuklara ödevlerde yardım eder ya; sizin dersinizle bu tersine döndü: oğlum ödevlerimde çok yardımcı oldu 🙂 . 40 yaşında biri olarak çok sevdim dersinizi. Tarzınız samimiyetiniz severek öğrettiğiniz için, canı gönülden teşekkür ederim. Saygılar…
Öncelikle emeğiniz için teşekkürler.. dersimizin 14 hafta boyunca verimli geçtiğini düşünüyorum, bizden bloğumuza YouTube videosu eklememizi istediğinizde neden bu benim ders anlattığım video olmasın diyip o an cesaretimi toplayıp bir video cektim bloğumda paylaşmak üzere, videonun hem eğlenceli olacağını düşünmüştüm Hemde size bir teşekkür mahiyetinde anı olacağını.. fakat cesaretimi toplayıp YouTubea yükleyemedim amatörce olduğu için yüklemesemde çekerken çok eğlendim 🙂 bu arada hayatımda gördüğüm en neşeli hocalardan olabilirsiniz.. neşeniz daim olsun 🙂
Öncelikle öneri kısmını söyleyecek olursam hiçbir önerim yok çünkü ders mükemmeldi.Tabi dersin böyle bir halde olmasında etken olarak sizi görüyorum hocam.Sizin Öğrenciye vermiş olduğunuz değer ve ilgi ile derse karşı ilgim ve motivasyonum oldukça yüksekti.Bu tutumunuzdan ve güler yüzünüzden dolayı çok teşşekkür ederim.
Güzel bir dersti benim için zevkliydi tek sıkıntım bazen videoları anlamayamam bazı Videolar daha açıklayıcı olabilir onun dışında gayet güzel bir dersti teşekkürler hocam
Cok eglenceli bir kisiliginiz var ve bu ozelliginiz dolayisiyla derslerimiz sıkıcı olmaması benim için önemliydi. Öğrendiklerimiz ise ilerde diğer öğretmenlerden bir fark olarak mesleğimizi icra ederken kullanacağımız önemli materyaller oldu. Teşekkür ederiz ilginiz ve çabanız için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.