Chip’ten Ücretsiz Online Bilgisayar Kursu

Aslında çok yeni birşey değil fakat bazı öğrencilerimin haberi olmadığını görünce buradan paylaşmak istedim.  Chip dergisi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak bilgisayar kursu veriyor. Eğer kursu başarıyla tamamlarsanız kurs neticesinde birde sertifika alıyorsunuz (pdf formatında). CHIP Certified Computer User sertifikası.

Dilerseniz, kurs bölümlerinin içeriğini basitçe anlatalım:

 

Temel Bilgiler

 

Bir bilgisayar sistemini oluşturan bileşenler ve sistemini oluşturan bileşenler ve sistemin nasıl çalıştığı ile ilgili bilmeni gereken tüm detaylar. Temel Bilgiler konularını görmek için tıklayın. 

 

 

 

Windows


Windows işletim sisteminin bilmeniz gereken tüm özellikleri ve Windows’u verimli kullanmak için yapmanız gerekenler. Tüm Windows konularını görmek için tıklayın. 

 

 

 

Pratik

 

Bilgisayarınızı baştan kurmaktan tutun da kullanacağınız temel uygulamaların püf noktalarına kadar hemen her türlü konuda ayrıntılı açıklamalar. Tüm Pratik konularını görmek için tıklayın. 

 

 

 

Multimedya

 

Sınır tanımayan multimedya dünyasına ilk adımı atarken dikkat etmeniz gerekenler ve çok daha fazlası… TümMultimedya konularını görmek için tıklayın. 

 

 

 

Sözlük

 

Bilgisayar hakkındaki tüm önemli teknik terimlerin alfabetik sıraya göre basit ve anlaşılabilir açıklamaları. Tüm Sözlükiçeriğini görmek için tıklayın. 

 

 

 

Windows Vista

 

Microsoft’un son işletim sistemi Windows Vista’nın kurulumundan içeriği ve detayları. Tüm Vista içeriğini görmek için tıklayın. 

 

 

 

Daha fazla bilgi ve kurs kaydı için: http://www.chip.com.tr/bilgisayarkursu/

Bu arada 🙂 bende bir tane aldım bu sertifikadan 😉

 

[related-content]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.