Bloglarla ilgili açıklamalar ve örnek blog

Eğitimde Teknoloji Kullanımı dersi çerçevesinde hazırlayacağınız blogların içeriklerine yönelik açıklamalara metnin devamından ulaşabilirsiniz.

 • Bloglarınızda bulunması gereken ve aşağıda belirtilen tüm içerikler MEB ortaöğretim (lise) derslerinden sizin branşınız çerçevesinde 1, 2, 3 veya 4. sınıf konularından seçilmiş olmalı. (Ders kitaplarının PDF nüshaları için tıklayın.)
 • Bir ünite belirlediyseniz belirlediğiniz ünitenin tamamını sunmak zorunda değilsiniz. Bir ya da birkaç başlık da yeterli. Ancak tüm materyaller o içeriğe yönelik olarak hazırlanmalı.
 • Aynı konu başlıklarını hazırlayan birden fazla öğrenci olması durumunda hiçbiri final puanı alamaz. Bu yüzden birbirinizden farklı başlıklar seçin.
 • Bir öğretmen adayı olarak hazırladığınız bloglarda ve materyallerde Türkçe’mizi doğru kullanın.
 • Bloglarınızı branşınızda bir lise öğretmeni olarak öğrencilerinize yönelik hazırladığınızı unutmayın.
 • Değerlendirmeye başlayana kadar blogunuzda ve materyallerde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Lütfen tekrar adres göndermeyin. Bloglar bir Web sitesidir ve yapılan değişiklikler anında kullanıcılarına/görüntüleyenlere yansır. Bu yüzden tekrar gönderilmesine gerek yok.
 • Burada belirtilenler dışında bir sorunuz varsa özgeçmiş sayfasında bulunan iletişim bilgilerimi (e-posta, dahili telefon) kullanarak bana ulaşın.

SON GÖNDERİM TARİHİ: 18 OCAK 2019 Saat: 17:00

Blog içeriğinde bulunması gerekenler ;

 1. 10 soruluk Bulmaca ve cevap anahtarı (PDF olarak paylaşılacak) (Bulmaca Hazırlama Yazılımının kullanımı anlatım videosu için tıklayın.)
 2. Toondoo ile hazırlanmış bir karikatür (Toondoo web sitesi kullanımı anlatım videosu için tıklayın.)
 3. Google Formlarla hazırlanmış 10 soruluk bir test  (Google Uygulamaları (Formlar, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar, Çizimler, Drive) Video Anlatımları için tıklayın.)
 4. Bir Powtoon sunumu (PowToon kullanımı anlatım videosu için tıklayın.) (Powtoon sunumunun Youtube üzerinde paylaşımını anlatan video için tıklayın.)
 5. 10 soruluk Bir Kahoot (Kahoot kullanımına yönelik anlatım videosu için tıklayın.)
 6. Konunuzla ilgili bir video (Youtube üzerinden hazır bir video olabilir.)
 7. Konunuzla ilgili bir PowerPoint sunumu (daha önce hazırladığınız/kullandığınız ya da internetten bulduğunuz hazır bir sunum olabilir.)

 

Bloglarınızda PDF, sunum, resim, video, test (form) paylaşımını anlatan videoyu izlemek için tıklayın.

Hatırlatma: Hazırladığınız test, bulmaca ve kullandığınız powerpoint sunumu blogunuza HTML’yi yerleştir özelliği ile eklenecek.

 

Örnek blog: https://egtornek.blogspot.com/

 

Blog adreslerinizi ve materyaller için belirlediğiniz konu başlığını, sınıf seviyesini aşağıdaki formu kullanarak gönderebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.