Bloglarınızda Bulunması Gerekenler

Eğitimde Teknoloji Kullanımı dersi çerçevesinde “Blog Hazırlama” uygulaması için yapılması gerekenlere metnin devamından ulaşabilirsiniz.

 1. Derste de belirttiğimiz gibi bloglarınızın tüm içeriği kendi alanınızda (lise ders konularından) seçtiğiniz bir konu ya da ünite olacak.
  Tüm Ders Kitaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:Sosyoloji Ders Kitapları
  Psikoloji Ders Kitapları
  Felsefe Ders Kitapları
 2. Blogger hizmetini kullanarak blog açmak ve yayın yapmak konusundaki videoları izlemek için TIKLAYIN
 3. Bloglarınızda sizin tarafınızdan www.toondoo.com kullanılarak konunuzla ilgili hazırlanmış en az 1 karikatür olacak.
  Toondoo ve karikatür hazırlama ile ilgili anlatım videosunu görüntülemek için TIKLAYIN.
 4. Bloglarınızda sizin tarafınızdan Bulmaca Hazırlama Programı kullanılarak konunuzla ilgili hazırlanmış 10 soruluk en az 1 bulmaca olacak. Bulmaca hazırlama programını indirmek için TIKLAYIN ilgili anlatım videosunu görüntülemek için TIKLAYIN.
 5. Bloglarınızda sizin tarafınızdan Powtoon kullanılarak konunuzla ilgili hazırlanmış en az 1 Powtoon Videosu olacak. Powtoon kullanımıyla ilgili anlatım videosunu görüntülemek için TIKLAYIN.
 6. Bloglarınızda sizin tarafınızdan Google Formlar kullanılarak konunuzla ilgili hazırlanmış 10 soruluk en az 1 çevrimiçi test / sınav olacak.
  Google uygulamaları ile ilgili anlatım videolarını görüntülemek için TIKLAYIN.
 7. Bloglarınızda sizin tarafınızdan Kahoot kullanılarak konunuzla ilgili hazırlanmış 10 soruluk en az 1 Kahoot olacak. Kahoot kullanımıyla ilgii anlatım videosunu görüntülemek için TIKLAYIN.
 8. Bloglarınızda konunuza ilişkin PDF dosyaları, Powerpoint sunumları, Word Dosyaları, resimler ve videolar paylaşmalısınız. Ancak bu bahsi geçen dosyaları sizin hazırlama zorunluluğunuz yok. İnternetten edindiğiniz konuya ilişkin dosyalar paylaşabilirsiniz.
  Blogger’da Blog Açma Video, PDF, Resim ve Sunum Yayınlama başlıklı videoyu görüntülemek için TIKLAYIN

 

NOT: Lütfen yaptığınız her paylaşımı (bulmaca, karikatür, kavram haritası, sınav, PDF, sunum) ayrı ayrı yayın olarak paylaşın ve her paylaşımınızda içeriğe yönelik olarak muhakkak en az 1 açıklama cümlesi kullanın. Bu konuda 8. maddede paylaştığım videoda örnek verilmektedir.

 

BLOG ADRESİNİZİ GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.